Livka

Jak se jmenuje kniha, jejíž popis děje je níže?

Byla mi doporučena kniha, ale už jsem zapomněla na její název. Pamatuji si, že jsme v té konverzaci mluvili i o Dostojevském, ale nejsem si jistá, jestli s tím nějak souvisí, tu knihu však Dostojevskij nenapsal. Měl by to být román a hlavní postavou by měl být muž. V knize měla zemřít jeho matka (nebo ji dokonce sám zabil? nebo to nebyla matka?) a ještě toho dne se vyspat se ženou. Název knihy je jednoslovný, mužského rodu, možná od L nebo je v tom slově L obsaženo. A ještě si vybavuji, že tam bylo něco s vodou.
Omlouvám se za informace, kterých se asi nedá „chytnout“, ale za případné odpovědi moc děkuju.

Nejlepší odpověď
annas

F. M. Dostojevskij a jeho dílo
http://www.spi­sovatele.cz/fjo­dor-michajlovic-dostojevskij

V románu Zločin a trest jde o vraždy žen a prostitutku. I voda tam je. Ale není to jednoslovný název, tak nevím.

Jinak román patří k vrcholu jeho tvorby. vedle několika dalších.

Další odpovědi
jmhad

Pravděpodobně se jedná o jeho hlavní dílo „Zločin a trest“. Podívej se na https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Zlo%C4%8Din_a_trest
a uč se používat vyhledávač, třeba Seznam.