bolak

Jak se jmenuje takovej ten placatej ohnutej brouk, co vypadá jako trilobit a schovává se po špalkem?

Pytlík to není, to vim, ale mojí oblíbenou vylučovací metodou už se blíž asi nedostanu.
Doplňuji:
dědapetr: a je to ono? > https://www.y­outube.com/wat­ch?v=k4ZvK5LWcrY&lis­t=UUCpRsAZMmrhBA­fiZhslC4JQ

Nejlepší odpověď
dědapetr

Svinky a stínky,aspoň si myslím.

Další odpovědi
annas

Svinky a stínky: Na zahradě pomáhají, ve sklepě mohou škodit
Autorka Jana Bucharová
http://www.ire­ceptar.cz/zah­rada/uzitkova-zahrada/svinky-a-stinky-na-zahrade-pomahaji-ve-sklepe-mohou-skodit/

Podle obrázku, i když je hůř rozeznatelná, mohla by to být opravdu svinka.

"Svinka obecná (Armadillidium vulgare) nepatří mezi hmyz, jak bychom možná na první pohled čekali. Svinky jsou suchozemští korýši a čítají ohromnou spoustu druhů, z nichž právě svinka obecná je v Evropě nejhojnější. Je rovněž rozšířená po celém světě.

Ovální, drobní tvorové se spoustou nožek, kteří se drží ve vlhku a stínu, v půdě, mechu a pod kameny, jsou suchozemští korýšci. V přírodě i na zahradě plní důležitou funkci, ve sklepě plném jablek je ale rádi nevidíme."

Agneta

A to musíš psát „brouk“? Copak to je brouk? To tě nenapadlo „hmyz“?

Podle mne je to nejstarší, u nás žijící tvor – pravá fosílie ! :D

Mosoj – ten tvůj brouk – není to ploštice? Ta, co pěkně smrdí, když se na sáhne?
(jako obrana)

mosoj

Mně doma leze jenom tohle a také se mně to nepředstavilo.

http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/711176/IMG_0700­.jpg

Awe

Mosoj:Tak to sme dva…Mám toho poslední dobou plný byt
Doplňuji:
Jinak souhlas s dědapetr…

jirkajirka

Kamenožrout zelený.

Magix.cz

sviňka, jak píše dědapetr.

cochee

Magix.cz: žádná sviňka, ale svinka, to není odvozeno od svině. Agneta: on to ale není ani hmyz, stejně tak jako třeba pavouci nejsou hmyz 😛

bolak

mosoj: není to ten brouk kterej vždycky leze po borůvkách a má divnou chuť?

annas

Vkládám odkaz. Mohl by to být on.

Svinky a stínky: Na zahradě pomáhají, ve sklepě mohou škodit. Autorka Jana Bucharová

Svinka obecná (Armadillidium vulgare) nepatří mezi hmyz, jak bychom možná na první pohled čekali. Svinky jsou suchozemští korýši a čítají ohromnou spoustu druhů, z nichž právě svinka obecná je v Evropě nejhojnější. Je rovněž rozšířená po celém světě.

http://www.ire­ceptar.cz/zah­rada/uzitkova-zahrada/svinky-a-stinky-na-zahrade-pomahaji-ve-sklepe-mohou-skodit/

bolak

Asi to bude ono, opalcuju správné až se to definitně potvrdí :)

Jinak jsem nevkládal obrázek ale video, má to asi 10 minut, tak snad to z některý jeho části půjde rozeznat.

annas

Aha, já to vzdala, když jsem viděla počáteční záběry rozmazané. 🙂