štamgast

Jak se jmenuje tahle nemoc?

Pokud se nějak jmenuje…
Znám člověka, který má červenou pokožku na rukou (ne fleky). Obě ruce má od zápěstí červené a když na pokožku vyvine tlak tak mu kůže zesvětlí a po chvíli je opět červená. Nikde jinde (viditelně) na těle červenou pokožku nemá. Ovšem toho člověka neznám tak důvěrně abych se ho na to odvážil zeptat.

Odpovědi
monča1998

Kopřivka (mohou v tom být i alergické účinky)

JájsemRaibek

antropozoonóza

arygnoc

záleží na príčinách.

môže sa napr jednať o erytrózu ( http://www.laroche-posay.cz/clanek/pe­aux-reactives/a10439­.aspx ) – ale aj o iné „ochorenie“.

pre presnú diagnostiku treba navštíviť dermatológa.

;-Q

bolak

třeba to ani není člověk