MirKop

Jak se jmenuje ta zelená vánoční rostlinka s červenými kuličkami?

Nejlepší odpověď
annas

Je to ona? Cesmína.

http://abeceda­zahrady.dama.cz/cla­nek/cesmina-krasna-ale-jedovata

Nedávno jsem cesmínu vzpomínala – vedle květiny vánoční hvězdy a jmelí patří k symbolům Vánoc.

Další odpovědi
Agneta

Může to být i Kotoneastr (Cotoneaster), který má po celou zimu zelené listy, které nejsou tvrdé a tmavozelené jako u ILEXU nebo rododendronu. Plody připomínají jeřabiny, a jsou dobrou stravou pro ptactvo přes zimu:D
Doplňuji:
v případě ilexu: – chtěla jsem si postěžovat, že zdejší písmo nerozlišuje velké „i“ a malé „L“, pokud chci mít v názvu na začátku velké „I“, ale teď vidím, že stačilo napsat ilex malými písmeny:DDD