annas

Jak se jmenuje slavný český cirkus, jehož historii mezi 1826–1924 zachytil ve svém románu český spisovatel?

Autor zemřel dne 2. 10. 1946. S kterou další činností je dále spojen? Znáte jeho některá díla?

Jaký je původ cirkusu?

Nejlepší odpověď
mosoj

Při mé znalosti kultury a historie bych to tipoval na cirkus Humberto a spisovatele Eduarda Basse.

Tak jsem si také něco vyhledal :
http://www.cir­kushumberto.com/cz/cir­kus/historie/

Další odpovědi
vagra

Jen pro doplnění, další nejznámější díla E.Basse jsou-
Lidé z maringotek a Klapzubová jedenáctka.
Byl mimo jiné,také šéfredaktorem Lidových novin,ředitelem kabaretu Rokoko.
Psal fejetony a byl také divadelní kritik.

Jahoda

Souhlasím s kolegou. I podle mě se jedná o cirkus Humberto. Několikrát byl vysílán po částech v TV a já jsem jeho pravidelným pozorovatelem 🙂