Miroslavst

Jak se jmenuje samec od mšice?

Nejlepší odpověď
kropitko

přikláním se k gm,,jestli to tak není,tak je to mšičour,,,,,

Další odpovědi
GM

Mšičák a od berušky berušák.

hanulka11

je to pomnožné slovo a rozlišuje se pouze samička či sameček mšice.
Doplňuji:
a samička od hada …tedy hadice???????

annas

Upřesnění odpovědi Hanulky:

Mšice není pomnožné podstatné jméno, ale podst. jméno roku ženského (ta mšíce, ty mšice).

U samečka se rod mluvnický (ten sameček mšice ) odlišuje od rodu přirozeného (ta mšice).

vecernice

Ta mšice,ten mšice a můžeme se klidně i pohádat.Jen by mě zajímalo ,jak je od sebe poznáme.

anonym

Mšičák má modré trenky.