martin14

Jak se jmenuje přístroj, který se používá v nemocnici u vážných případů. Ukazuje myslím tep srdce.

Nejlepší odpověď
quentos

zřejmě máte na mysli kardiograf http://leccos­.com/index.php/clan­ky/kardiograf

Další odpovědi
marci1

Monitor životních funkcí.

arygnoc

prístroj na sledovanie činnosti srdca sa nazýva kardiograf.
u vážnych prípadov (napr. na JIP) sa ale sleduje i frekvencia dýchania, prietok kyslíka v dýchacom prístroji, tepová frekvencia srdca, teplota a prípadne špeciálne hodnoty. Tento multifunkčný prístroj sa nazýva monitor (staršie i polygraf).