Jak se jmenuje (pozičně) člověk, který neskládá text ani hudbu, ani nezpívá, ale zařizuje lidi, kteří to udělají?

Jmenuje se to také producent? nebo jak?

Nejlepší odpověď
annas

"Producent:

Kdo to je a co dělá? Producent je manažerský pracovník, který zajišťuje a koordinuje ekonomickou, obchodní a provozní oblast výroby filmů a televizních, divadelních, hudebních a tanečních pořadů a představení.

Co je náplní jeho práce? Posuzuje náměty pro tvorbu filmů, pořadů a představení z ekonomického hlediska, sestavuje pro ně rozpočty, jedná se sponzory za účelem získání finančních prostředků, provádí nábor tvůrčího i technického personálu pro příslušný film či pořad, sestavuje a kontroluje plány natáčení, hlavně z hlediska efektivního využívání materiálně-technických prostředků, financí i lidí a nepřekročení daných finančních limitů."
atd.
http://www.oc­cupationsguide­.cz/cz/povol/po­volani.aspx?Par=546­.htm

http://www.re­adersdigest.cz/ma­gazin/sloupky/co-dela-producent

"Mohl by to být umělecký agent
Kdo to je a co dělá? Umělecký agent (též pracovník umělecké agentury) je pracovník, který zprostředkovává pořádání koncertů, estrád a dalších uměleckých vystoupení. Může se přitom jednat o vystoupení českých umělců v ČR, ale i o zahraniční vystoupení našich umělců nebo naopak o vystoupení zahraničních umělců v ČR.

Co je náplní jeho práce? Pracovními činnostmi jsou – vyhledávání umělců nebo jejich agentů – jednání s nimi o obsahu jejich vystoupení, o finančních podmínkách a termínech – vyhledávání pořadatelských objektů (kulturních domů, koncertních síní, stadionů apod.) – jednání s nimi o podmínkách pronájmu pro příslušné kulturní akce – uzavírání smluv s umělci i pořadateli – zajišťování pořadatelských služeb a dalšího organizačního zajištění nebo jejich najímání – zajišťování distribuce vstupenek – zajišťování propagace včetně tisku plakátů – zpracovávání finančních kalkulací jednotlivých akcí – jednání se sponsory – dohled nad dodržováním organizačních i finančních aspektů jednotlivých akcí."

http://www.oc­cupationsguide­.cz/cz/povol/po­volani.aspx?Par=535­.htm

Impresario se dnes již u nás uvádí jako zastaralý výraz pro uměleckého producenta. Pojem je zachycený jen v některých českých slovnících.

Další odpovědi
lexx

impresario