Jak se jmenuje povolání toho, který tvoří křížovky do novin/časopisů?

Vymýšlí to někdo specializovaný a taky za to placený, či je to práce více lidí v nějaké redakci?

Nejlepší odpověď
Drap

Nevím o nikom, kdo by to měl jako hlavní zaměstnání. Říká se mu tvůrce křižovek. Křižovky sestavuje spousta lidí. Převážně to jsou externí pracovníci jednotlivých redakcí. Křížovku můžeš vytvořit i ty a nabídnout ji někomu.

Další odpovědi
briketka10

Křížovky se tvoří v tomto Svazu, ale i tak se musí kontrolovat chyby v nich.

http://www.schak­.cz/node/140

anonym

Křížovky sestavuju i já a nikdo mne nijak extra neoslovuje.
Snad to bude hádankář či křížovkář.

mzm

No, hlavně dneska křížovky generuje počítač (co vím, tak se tak děje min. 20 let). Že to umí (a před počítačem musel umět) člověk je druhá věc. Počítač je levnější.

Diskuze k této otázce byla zrušena administrátorem.