FilmKlub

Jak se jmenuje pár let starý německý film o učiteli, jenž dělá pokus se studenty, jak snadno vznikne fašistická skupina?

Skupina pod vedením učitele se začne oblékat do bílých košil a držet při sobě napříč sociálními postaveními. Vše se ale nakonec zvrtne.

Nejlepší odpověď
anonym

Zde máš odpověď http://kultura­.zpravy.idnes­.cz/nas-vudce-je-hra-na-nacisty-jez-se-vymkla-kontrole-f75-/filmvideo.as­px?c=A080416_205220_fil­mvideo_jaz

Další odpovědi
led

Die Welle.
Das Experiment je založený na vzťahoch medzi ľuďmi v uzavretom priestore, kdežto Die Welle, na ktorú odkazuje lahny, je o premene a vzťahoch uzavretej skupiny ľudí v otvorenej spoločnosti, kde spoločnosť vidí, pozoruje, ale nerobí nič. Obidva filmy sú svojim spôsobom drastické svojim pohľadom na rovnaký problém.

iceT

Připomíná mi to německý film Experiment.

led

Das Experiment je založený na vzťahoch medzi ľuďmi v uzavretom priestore, kdežto Die Welle, na ktorú odkazuje lahny, je o premene a vzťahoch uzavretej skupiny ľudí v otvorenej spoločnosti, kde spoločnosť vidí, pozoruje, ale nerobí nič. Obidva filmy sú svojim spôsobom drastické svojim pohľadom na rovnaký problém.