Jak se jmenuje pán, který v kostelech všechno chystá na mši?

Nevíte? Většinou rozsvicuje svíčky atd. Moc díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

Kostelník.

Další odpovědi
marci1

Kostelník (též Sakristán). Podrobněji ve zdroji :

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kos­teln%C3%ADk

Pepa25

Není možné odpovědět – záleží, jak to mají v daném kostele zařízené. Pokud je v „civilu“, tak je to pravděpodobně kostelník, ale může to být také starší ministrant nebo i kněz – druhá a třetí varianta je pravděpodobná, pokud je v bílém (v rochetě nebo albě).

anonym

churchman

Emefej

Nemusí to nutně být pán. V kostelech některých církví slouží i kostelnice.