Jak se jmenuje nejznámější česká pěvkyně?

Jak se jmenuje nejznámější česká pěvkyně?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

mě napadá
Urbánková
Naďa, *30.6.1939 (Nová Paka), česká zpěvačka, herečka a textařka. Vystudovala vyšší zdravotnickou školu v Trutnově, učila se hře na housle a zdokonalovala se ve zpěvu. Její herecko-pěvecké začátky spadají do Jaroměře a Josefova, roku 1959 se stala elévkou činohry v Pardubicích, účinkovala rovněž v Československém souboru písní a tanců a v Laterně magice.
Roku 1964 u příležitosti natáčení filmu Kdyby tisíc klarinetů uspěla v konkursu do divadla Semafor, kde hrála např. ve hrách Dobře placená procházka, Šest žen Jindřicha VIII. aj., ale také spoluprácovala na pořadech Miloslava Šimka a Jiřího Grossmanna, zejména v Návštěvních dnech, Besídce v rašeliništi a Besídce zvláštní školy.
Herecký talent jí zajistil i role ve filmu, a to především v oscarovém Ostře sledované vlaky (1966) Jiřího Menzela či v dalším režisérově filmu Skřivánci na niti (1969).
Hudební úspěchy jsou v jejím případě spojeny s doprovodnou skupinou Country Beat Jiřího Brabce, s nímž také nahrála své nejznámější písničky (Dávám ti dar, Vilém peče housky, Závidím, Zdáš se mi, Žárlím), ale také s Orchestrem Václava Hybše (Blondák s červenou bugatkou, Mám ráda žužu. Je držitelkou pěti Zlatých slavíků z let 1972 až 1976.
Později se provdala do Švýcarska, na konci 90. let se vrátila do čech a zanedlouho i ke zpívání. V současné době vystupuje s novým Country Beatem Jiřího Brabce.

Další odpovědi:

Bronzový

Napadá mě Ema Destinová. Tahle otázka je častá v křížovkách.

me napadá jen Lucie Bila a Helena Vondráčková

to jsi opravdu chodila za skolu a kdyz ano jdi spet a zadej penize zpatky

Řekla bych, že nejznámější pěvkyně je Eva Urbanová

Pokročilý

Řekl bych, že Ema Destinová.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 777
Zlatý briketka10 583
Zlatý annas 575
Zlatý quentos 506
Zlatý marci1 426
Zlatý Drap 401
Zlatý bolak 345
Zlatý led 332
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 216

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.