jak se jmenuje nejvýchodnější okresní město v České Republice

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Karviná to bude.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Stříbrný

manon

annas: Možná koukám v tom odkazu špatně - ale rozlišovala bych okres s nejvýchodnější obcí a nejvýchodnější okresní město - přesto to bude zdá se totéž okresní město :)

Zlatý

annas

Ad manon.
Přece když je obec Hrčava nejvýchodnější město z okresu Frýdek-Místek, tak Frýdek-Místek je i nejvýchodnější okres. Výčet okresních měst m MS kraji. Území kraje je vymezeno územími okresů Bruntál, Opava, Nový Jičín, Frýdek-Místek, Karviná a Ostrava-město.

Mám tištěnou Üstavu ČR, jejíž přílohou jsou další informace. V ní je uvedeno totéž: Nejvýchodněji položenou obcí je obec Hrčava (okres Frýdek-Místek).

Okres Frýdek-Místek leží v nejvýchodnější části České republiky a je součástí Moravskoslezského (původně Ostravského) ...
Frýdek-Místek je okresním městem a také obcí s rozšířenou působností a pověřeným obecním úřadem.

Na netu jsou i jiné obce, ale knižní zdroj jsem doložila odkazem.

Odkaz uvádí, že nejvýchodnější místo u nás obvykle není na turistických mapách nijak označeno ani zvýrazněno, naučnou stezku, která k němu nově vede, zatím kartografická vydavatelství do svých produktů nezaznamenala. Neuvádí ji ani příloha Ústavy. To jen pro zajímavost, tazatel se ptal na okres. To místo je rovněž v okrese F-M.

Zdroj: http://cestovani.idnes.cz/…

Stříbrný

manon

Okres Frýdek -Místek je pak nejvýchodnějším okresem, nemusí být ale povinně nejvýchodněji umístěným okresním městem - dokonce koukám, že to bude asi Karviná. Jdu ověřit.

Stříbrný

manon

Otázka právě není nejvýchodnější okres, ale nejvýchodnější okresní město. A to je Karviná.

Zlatý

annas

Ad manon.
Máš pravdu. Nechala jsem se zmást. Také jsem hledala. Souřadnice Karviné: 18.32.26. v. d., FM 18.20.52. v. d.

Mažu svou odpověď, nechci mít body za nepřesnou odpověď díky nepozornosti.

Stříbrný

manon

Jasně, stane se - člověk přečte otázku a pak už přemýšlí v nějakých dimenzích, drobné nuance se lehce přehlédnou...

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 346
Zlatý annas 287
Zlatý hanulka11 223
Zlatý led 207
Zlatý gecco 172
Zlatý quentos 161
Zlatý marci1 144
Zlatý mosoj 115
Zlatý Lamalam 111
Stříbrný Agneta 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.