Usoman

Jak se jmenuje malá kovová nádobka s tvrdým alkoholem, kterou si někteří labužníci nosí po kapsách?

Nejlepší odpověď
annas

Je to oblastní, moravismus. U nás na Hané se říká nádobce „pleskačka“, třeba na prostějovskou starorežnou. Jinde také placatka.

Samozřejmě slovo nespisovné.

Další odpovědi
kodl67

Placatka,butylka

marci1

Placatka, placatice, plácačka, pleskačka, nebo butylka. 🙂

zjentek

Každej nosí nějakou, já nosím čutoru.

A kamoš, tež tu ze Slezska, ten nosí plaskačku ..a nebo přejetu.

UltraFan

Čutora, placatka … :)

anonym

butylka, likérka…

https://www.go­ogle.cz/search?q=bu­tylka+na+alko­hol&oq=butylka&aq­s=chrome.4.69i57j0l5­.16445j0j7&sou­rceid=chrome&es_sm=122­&ie=UTF-8

mojitek

ha ha,čutora je něco jinýho ,krapet většího :D Tomuhle se říká placatka,placatice

Agneta

Že by placbaba?:DDD

zjentek

Agneto, placbaba je něco jinýho, to je ženská, jaký kreslil Mánes.

cochee

Zjentek, každý nenosí nějakou. Já mám příliš málo kapes a příliš mnoho věcí (s vyšší prioritou než pleskačka) do nich.

zjentek

tu se řika přejeta, bo je placata ..taka se ti vleze aji za gumu od trenek.

zjentek

..když v libovolném krámě bez samoobsluhy zařveš- jednu přejetu!
..prodavačka hned vyzvídá- s čim?

cochee

ale jooo, ty myslíš skleněnu přejetu, ale Usoman myslel tuhle plaskulu: http://www.ocel-sperky.cz/ima­ges/stories/vir­tuemart/produc­t/GRV1006_kapes­ni_lahev_placat­ka.jpg – to v obchodě naplněné nekoupíš :)