Lilinka B

Jak se jmenuje kniha, kde se muž jednoho dne probudí jako housenka?(spi­sovatelem je muž)

Nejlepší odpověď
honzikd

Mám jednu výhradu: ten muž se nezmění v housenku, nýbrž v brouka. A ta povídka se jmenuje Proměna – autorem je Franz Kafka.

bolak

http://www.uloz­.to/xA4Adek/kaf­ka-promena-pdf

annas

Není uvedeno, že se hlavní hrdina Řehoř Samsa promění v brouka, ale ve hmyz. Hmyz není jen brouk.

„Když se Řehoř Samsa jednou ráno probudil z nepokojných snů, shledal, že se v posteli proměnil v jakýsi odporný hmyz.“)