Zepple

Jak se jmenuje hmyz podobný okřídlenému mravenci?

Do bytu nám teďka v létě často létá takový hmyz- vypadá jako veliký mravenec s křídly. Co by to mohlo být?

Nejlepší odpověď
beer

Ne, že vypadají, ale jsou to mravenci. Přesněji jejich královny ))
Křídla jim zakrátko odpadnou a budou hledat vhodná místa pro nová mraveniště.
Studium
Více net:
http://www.skud­ci.com/mraven­ci-mravenec

Další odpovědi
anonym

Však se také jedná o mravence, ale jsou ve svatebním hávu.
Doplňuji:
Jsem si zase léta myslela, že se samička svými křídly krmí když se stará o larvy a nijak se mezitím nestravuje. Tak tedy nikoliv. Ale člověk se stále učí něčemu novému.

Lucijej

Co takhle mravenčí královna? Plodné samičky mají ze začátku křídla, po oplodnění je shazují a zakládají novou kolonii.