Michal Kole

Jak se jmenuje duševní nemoc úchylka: příprava až moc na smrt (napíše závěť,koupí si rakev, náhrobek, pomník)

Nejlepší odpověď
I_hate

Tanatomanie – nutkavá touha po smrti.

(OPAK: Tanatofobie – chorobný strach ze smrti.)

Další odpovědi
marijakes

Že někdo napíše závěť a koupí náhrobek nebo místo na hřbitově ještě nemusí být úchylka a touha po smrti. je to realita. Znám dost lidí, kteří takto chějí mít vše vypořádané a ulehčit pozůstalým. To neznamené, že se jim nechce žít, ale až to přijde, chtějí odejít klidně s lehkým srdcem, že si všechno vypořádali.

anonym

Hele a jak se jmenuje ta úchylka jak se ti co se ještě nenarodili chystali rozkrájet planetu pro sebe, nebo přesvědčovat druhé o své domněnce? To co píšeš nemusí být nemoc, naopak v tom vidím obrovskou morálku těch, co ví že spousta dobrých lidí odchází ze světa a ti co by mohli být dávno mrtví ještě žijí. Samozřejmě to píšu jen tak, jako synonymum bez hodnocení čehokoliv.