Vrtal

Jak se jmenuje česky ves, kde se vše odehrávalo z filmu Habermannův mlýn?

Nejlepší odpověď
rynek878

Kdyby byly jednotlivé scény nového českého filmu Habermannův mlýn pravdivé, pak porodní bába, která v roce 1938 přivedla na svět dceru hlavního hrdiny, byla moje bábinka. Filmové Eglau je totiž můj domov – Bludov na severní Moravě.

link:

Zdroj: http://www.li­dovky.cz/haber­mannuv-lync-a-narodni-sebebicovani-f0a-/ln_noviny.as­p?c=A101012_000050_ln_no­viny_sko&klic=­239364&mes=101012_0

Další odpovědi
hanulka11

Děj by se měl odehrávat v obci Bludov v severomoravských Sudetech mezi lety 1938 až 1945. Pojednává o německém mlynáři, který mluvil česky, měl české přátele a během války stál na straně Čechů. Po osvobození byl ale zavražděn a jeho rodina byla odsunuta.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ha­bermann%C5%AF­v_ml%C3%BDn

Zdroj: podle wikipedie

Myšák V.

Eglau-Už se to na nějakým foru řešilo.Někdo říká že Jihlava,ale ta neměla 370čechů.
Je to prý Jehlov,zaniklá vesnice,ale to je naslepo.A ta poprava 10čechů připomíná popravu do řeky ve Valmezu.Toť vše co jsem vyčetl a není z mé hlavy.
Jinak super film…
Doplňuji:
Teď jsem si to vygooglil a omlouvám se za plky.Jihlava ani Jehlov to asi nebyl…Nejblíž je ta Sev.Morava.
Dal jsem sem něco co jsem si neověřil.
Sorry Please…(((