kajulinek.s

Jak se jmenuje český černobílý film …?

Předem se omlouvám za veškeré nejasnosti a chyby, už si to moc nepamatuju.

Ten film je odhadem z 60. let. Jde tam o jednoho učitele, kterého má jeho třída ráda. Je velice chytrý a ostatní se diví, proč nechce složit profesorské(?) zkoušky. Nakonec mu to jeho třída domluví tajně. Jede do nějakého muzea(?) a má si tam převzít sbírku hmyzu(?), ale cedulky jsou chybné. On je všechny správně opraví a tak vlastně složí zkoušku.

Díky za pomoc :)

Nejlepší odpověď
iceT

Cesta do hlubin študákovy duše, rok 1939, postavu onoho učitele ztvárnil Jindřich Plachta.
Předlohou scenáristovi J. Žákovi pro postavu profesora Matulky (Jindřich Plachta) byl jeho kolega učitel, který měl trému ze státní zkoušky.

Zdroj: http://www.csfd­.cz/tvurce/2027-jindrich-plachta/