Ing.internet

Jak se jmenuje Čech, který vytvořil světový rekord ve skoku do vody?

Vím jen, že to byl kaskadér a skočil z mostu vysokého cca. 50m do vody…

Odpovědi
anonym

5. srpna 2006 | 17:00

Rudolf Bok má pro strach uděláno: je držitelem rekordu ve skoku z pevného bodu do stojaté vody.
„Tatínku, jestli ještě skočíš, spálím všechny mosty,“ napsala v září 1997 devítiletá dcera otci kaskadérovi do nemocnice. Kaskadér se jmenoval Rudolf Bok a skočil ze Žďákovského mostu. Skok měřil 58,28 m. Jako byste se vrhli z Petřínské rozhledny, pod níž by chyběla ta Orlická přehrada. Pár dní před skokem musel Ruda do Bohnic, aby se zjistilo, zda se nejedná o cvoka. Tady došli k překvapivému závěru, že jde o normálního člověka. V rozporu s tímto závěrem Ruda opravdu skočil. Dopadl na záda, dusil se a kašlal krev. Zlomil si páteř.

Ing.internet

A kde najdu to video, jak skočí do té vody?