annas

Jak se jmenuje britský autor science fiction a vynálezce?

Narodil se 16. 12. xxxx. Znáte jeho vynález? Kterým svým literárním dílem se proslavil?

Kde se ještě s jeho jménem setkáme?

Nejlepší odpověď
rynek878

Clarke Arthur Charles, sir
anglický spisovatel, žijící na Srí Lance
Autor desítek sci-fi povídek a románů, např. 2001: Vesmírná Odysea (zfilmováno), Oceánem hvězd, Rajské fontány, Setkání s Rámou, Zpráva o tře-tí planetě aj..

Stal se vynálezcem geostacionární telekomunikační družice. S myšlenkou satelitu zavěšeného na pevném místě na obloze přišel dávno před vypuštěním první družice – už v roce 1945.

link:
Doplňuji:
úmrtí:

19. března 2008
Kolombo

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ar­thur_C._Clarke