Jak se jmenovali rodiče Jana Ámose Komenského?? Proč se mu řká Ámos??? =)

Dělám úkol z češtiny a tohle jsem nikde nenašla na wikipedii to není a na jiných stránkách také ne ..Kdyby ste to někdo našel nebo to víte napište do komentářů Děkuju moc za každý komentář…=) =*

Nejlepší odpověď
annas

Amos je mužské jméno hebrejského původu. Další varianta jména je Ámos. Vykládá se jako „přinesený Bohem“. Podle českého kalendáře má svátek 16. března.
Otec se jmenoval Martin Komenský. Jméno matky Anna. Rodiče brzy zemřeli, proto ho vychovávala otcova sestra Zuzana Nohálová.

Jméno Ámos nemá od narození, ale získal je až v době 1608–1611 na přerovském bratrském latinském gymnáziu.

Tištěný zdroj

Další odpovědi
hanulka11

UČITEL NÁRODŮ
Narodil se 28. března v Nivnici. Jeho otec Martin Komenský byl synem Jana Segeše, fojta v Komni. Martin i jeho žena Anna zemřeli rychle za sebou v Uherském Brodě. Od jejich smrti žil sirotek ve Strážnici u své tety Zuzany, provdané za Martina Nosála. V květnu 1605 vypálili Bočkajovci Strážnici.
Doplňuji:
http://www.ma­turita.cz/refe­raty/referat.as­p?id=4668