Klars22

Jak se jmenovala skladba od Bacha v 1. díle českého seriálu Taková normální rodinka (1971)?

V 1. díle Takové normální rodinky (1971) zazněla věta paní Medřické : „Dáme si Bacha.“
Jak se jmenovala prosím ta určitá skladba? Nebo jestli máte odkaz…

Odpovědi
sesednizkola

To snad ani žádná skladba nebyla…ale jako moc nevim, kecal bych, spíš názoruju. Možná zmršili nějakou tokátu, má to vyznít jako hrozná nuda a Bach má většinu skladeb jako film, Sarabandy jsou přímo pohádky.

Každopádně jestli tě zajímá Bachova tvorba, moc hezká je třeba Chaccona (řečená čakóna) d moll hraná na kytaru Julianem Breamem a vůbec všechno od něj. Třeba první část koncertu https://www.y­outube.com/wat­ch?v=1rzzKztnen­Q&t=188s je božská. Nepřestane tě bavit ani po letech. Z těch kantát se mi líbila Christ lag in Todes Banden , značená jako BWV 4. On má všechno hezký, pořád ta hudba někam graduje. Fugy jsou přímo božské.

xxx3

těch dobrých kantát je strašně moc. Taky BWV 26, 12, 50, 121, 140, 150, 196 a mnoho dalších ;) (ale chce to kvalitní nahrávku – Suzuki, Gardiner, Herreweghe) Pak tu máme sadu různých koncertů, mnohahodinové varhanní dílo…