Ocko0001

Jak se jmenovala pohádka?

Bylo to rozdělené na několik dílů.. :D A bylo to holce, která vlezla do zrcadla a tam něco hledala… Odehrávalo se to v postředí takové te švýcarské krajiny… :D
Doplňuji:
Před čtyřmi lety se pohádka hrála na ČT1

Odpovědi
hanulka11

Nebyla to .....Alenka v zemi za zrcadlem?

led

Teta wikipedia povedala:
„Alenka v říši divů (též známá jako Alenka v kraji divů a Alenčina dobrodružství v podzemní říši; anglicky: Alice's Adventures in Wonderland, 1865). Do češtiny přeložili Císař, Pinkava a Skoumalovi. Autorem knihy je anglický matematik a logik Lewis Carroll (vl. jménem Charles Lutwidge Dodgson), který ji údajně napsal pro malou holčičku Alici Liddellovou.“
ako vyzerala pôvodná Alica:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sou­bor:Alice_Lid­dell.jpg

MIŠUL

Tu pohádku hledám a hledám.. Opravdu bych chtěla vedět jak se jmenovala. UŽ JSI NA NĚCO PŘIŠEL ? Děkuji :*