hanayka

jak se jmenoval v 1.světové válce plyn při němž pokusní otroci nemuseli spát?

dobrý den,jednou sem slyšela historku která se prý stala při 1.světové válce přiniž použili na otroky plyn který umožňoval že nepotřebovali spánek.A nakonec postupem týdne se z nich staly zombie.nevíte název pokusu/plynu?

Nejlepší odpověď
Emefej

O tom jsem nikdy neslyšel. Za války se kromě Yperitu používal také chlor, ani jeden z těch plynů takové účinky nemá.

Další odpovědi
Slecna 007

Jediné, čemu se to trochu podobá by asi mohl být „Ruský experiment Nikolajevův plyn“. Problém je, že to nebylo za první světové a hlavně, že to není reálný příběh, ale čistě románová fikce. Snad je to ono?

http://www.osud­.biz/12-08-2013/3078/rusky-experiment-nikolajevuv-plyn

anonym

Ta historka je blbost. Pokud vím, byl použit bojový plyn Yperit!

gecco

Netuším, kde´s slyšela takovou fťákovinu, ale není dobré všemu věřit (člověk pak, mnohdy, vypadá jako blb)…
Navíc – nespat týden není – v případě potřeby, valný problém bez jakéhokoli „plynu“ (resp. libovolné chemie) a i já už jsem to párkrát v životě absolvoval – takže podle tebe jsem vlastně „zombie“…
😁

honza19hk

to nevím a zdá se mi to jako blbost.Nicméně za války se používal Yperit ale ten byl smrtelný.