Miroslavst

Jak se jmenoval náš první polistopadový ministr zahraničí? Jaká je funkce takového ministra?

Jak se jmenoval? Jaká je funkce a co vlastně takový min. zahraničí dělá?
Že píšu slovo jmenoval je z toho důvodu, že dnes zemřel.
http://www.no­vinky.cz/doma­ci/221785-v-praze-zemrel-prvni-polistopadovy-ministr-zahranici-jiri-dienstbier.html

Nejlepší odpověď
takhlene

Zemřel Jiří Dienstbier, první polistopadový ministr zahraničí

Další odpovědi
aramah

Čas se nedá vymazat,jinak co dodat vše je napsáno v tvém odkazu.

1popelka1

Pak tedy musím odpovědět takto: http://www.no­vinky.cz/doma­ci/221785-v-praze-zemrel-prvni-polistopadovy-ministr-zahranici-jiri-dienstbier.html
→ Už v odkazu je uvedeno – PRVNÍ POLISTOPADOVÝ MINISTR ZAHRANIČÍ JIŘÍ DIENSTBIER.

Je zodpovědný za mezinárodní vztahy svého domovského státu. Více na: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mi­nistr_zahrani%C4%8D%C3%­AD

hanulka11

a k otázce co jeho funce obnáší- ministr je členem vlády a je zodpovědný za mezinárodní vztahy domovského státu.

BEAES

Zemřel Jiří Dienstbier ministr je členem vlády a je zodpovědný za mezinárodní vztahy domovského státu.

1popelka1

Nerozumím vaší otázce, proč se ptáte na jméno, když už i z odkazu je patrné o koho jde???

Miroslavst

Absolutně nechápu co tady stále řešíte a proč neustále opravujete svou odpověď.
Mě vůbec nezajímá co je uvedeno v odkazu.
Otázka je jasně položená.
Jak se jmenoval a jaká je funkce takového ministra.
Nechápu tedy čemu nerozumíte?
Jak říkám, pokud nečemu nerozumím, tak nereaguji.
Nebo je snad těžké odpovědět, že se jmenoval tak a tak a do funkce patří zejména ta a ta činnost?
Já to nevím a tak se ptám.

Miroslavst

Dobrý den,
nechci nikoho napadat, ale pokud nerozumíte mé nebo jakékoli jiné otázce tak si ji prostě nevšímejte.
Ptám se jak se jmenoval a co vlastně takový ministr zahraničí dělá.
Co je na tom nesrozumitelné? To zase nechápu já.