annas

Jak se jmenoval jeden z největších středověkých panovníků, který zemřel 28. 1. počátkem 9. st.?

Výjimečný vladař, který neuměl psát. Čím si získal popularitu?

Nejlepší odpověď
vagra

Karel I. Veliký /asi 2. dubna 742 – 28. ledna 814/- první středověký římský císař
Za jeho vlády dosahuje francká říše obrovských rozměrů.Byl to nejen válečník a dobyvatel, ale také významný vládce a zákonodárce.
Karel I. neuměl psát a čtení? Prý nic moc.
Doplňuji:
Zplodil prý dvacet dětí!
Pravda-k tomu asi psaní moc nepotřeboval… 🙂

Zdroj: V.E.- upraveno