annas

Jak se jmenoval herec a režisér, jehož proslavila ve 30. letech adaptace Čapkovy Bílé nemoci?

Zemřel 1. 12. xxx v Brně. Z rasových důvodů emigroval, prosadil se i v Hollywoodu nejen jako herec, ale i jako scenárista, režisér a producent …

Jeho nejčastějšími partnerkami byly na pražských scénách Vinohradského a Národního divadla herečky Andula Sedláčková, Jiřina Šejbalová a Olga Scheinpflugová.

Znáte i jiný film, v němž hrál?

Doplňuji:
Oprava.
Zemřel ve Vídni, ale pochovaný je v Brně.

Nejlepší odpověď
kropitko

Hugo Haas, zem. 01.12.1968
Role:ŽIVOT JE PES (1933), MAZLÍČEK (1934), AŤ ŽIJE NEBOŽTÍK (1935), ŠVADLENKA (1936)DĚVČATA, NEDEJTE SE! (1937).

Zdroj: http://www.csfd­.cz/herec/802-hugo-haas/

Další odpovědi
iceT

Domnivam se,ze je to Hugo Haas-
Mravnost nade vse
Vebloud uchem jehly
Zivot je pes
At zije neboztik
Mazlicek
a je jeste spousta dalsich titulu,kde se uplatnil.
Nekde jsem cetla,ze zemrel v cizine,osamoceny a prohlasil o sobe,ze je zbabelec,ze boji vratit domu a nikdy se s tim nesrovnal.
U filmu s nim se vzdy pobavim,protoze mel zvlastni smysl pro humor,aspon pro me.

vagra

Chtěl bych jen připomenout film Muži v offsidu,kde v roli fotbalového nadšence Načeradce,Hugo Hass opravdu zářil.
Vždycky se pobavím u scény,kdy říká:„To mně může bejt ukradený,mně se tady nevěří,já jsem nemocnej člověk,já tady nemusím bejt…“