Muqaraga

Jak se jmenoval český reprezentant, který získal první olympijskou medaili, v kterém roce a v jaké disciplíně?

Nejlepší odpověď
annas

Otázka zní na " první olympijskou medaili" bez rozlišení kovu. .

Našla jsem stejnou informaci jako Drap.

"František Janda-Suk (25. března 1878 v Postřižíně – 23. června 1955 v Praze) byl český atlet a vůbec první Čech, který se umístil na stupních vítězů na olympijských hrách

V roce 1900 se zúčastnil 2. olympijských her v Paříži, kde získal stříbrnou medaili v hodu diskem výkonem 35,14 metru ve finále, když předtím v kvalifikaci poslal disk na 35,04 metru."

Na rozdíl od současnosti „zisk stříbrné medaile byl ale jen symbolický, neboť v té době za druhé místo v hodu diskem obdržel pouze stolní kalendář. “.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Franti%C5%A1ek_J­anda-Suk
--

Bedřich Šupčík jako první československý olympijský vítěz získal zatou medaili v roce 1924 v Paříži za šplh.

Další odpovědi
Drap

Jugarova odpověď je opět nesprávná Bedřich Šupčík získal první zlatou medaili.
První medaili získal již na druhých novodobých OH (/ na prvních OH v roce 1986 naši sportovci nebyli/ v roce 1900 v Paříži Suk za druhé místo v hodu diskem. Na těch samých hrách v Paříži získala též medaili za 3 místo v dámské dvojhře a mixu Hedwiga Rosenbaumová z Prahy, která však nebyla členem naší delegace, ale zúčastnila se OH jako soukromá osoba.
http://www.obec­postrizin.cz/in­formace-o-obci/frantisek-janda-suk/

anonym

Bylo to ve šplhu a byl to Bedřich Šupčík.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Bed%C5%99ich_%C5%A0up­%C4%8D%C3%ADk
To ty Drape jsi mimo mísu,Janda Suk byl jen medailistou.
Přečti si otázku podrobně,abys to pochopil!!!
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Franti%C5%A1ek_J­anda-Suk

anonym

Jugare, i mistr tesař se utne, ale ty už máš z klády pouze třísky!

quentos

Jugar: dotaz se týkal první medaile, nikoli první zlaté medaile. Hlavně že tady křičíš…

annas

Ad quentos. Všimla jsem si dodatečně, takže jsem vložila další odkaz a potvrdila, že má Drap pravdu.