hanka R+

Jak se jmenoval český preziden ?

ktery byl dělník ? omlouvám se za chybu * Prezident*

Nejlepší odpověď
annas

Prvním dělnickým prezidentem byl Klement Gottwald.
Doplnění:
Vyučil se truhlářem. Jeho údajný rodný domek v Dědicích u Vyškova byla naaranžovaný pro efekt – komunistická smyšlenka. Tajilo se, že byl nemanželské dítě a narodil se zřejmě někde jinde.

Také později vyšlo najevo, že K. G. byl závislý na alkoholu a trpěl syfilidou.
Doplňuji:
Při psaní odpovědi jsem neuvažovala, že jste napsala „český prezident“. Ale pak by otázka potřebovala vaše doplnění.

Jde o to, zda chcete vědět, zda prezident byl původem dělník, nebo pracoval jako dělník. Václav Havel nebyl původem dělník, i když rok pracoval jako kulisář. Jeho původní povolání se uvádí: divadelní dramatik.

Proto doplním, že v mládí se Václav Havel učil chemickým laborantem, poté při zaměstnání vystudoval dálkově gymnázium (odmaturoval v roce 1954) a v roce 1955 zahájil studia na Ekonomické fakultě ČVUT v Praze – v roce 1957 ale studia ukončil a
nastoupil dvouletou prezenční vojenskou službu. Po jejím skončení Havel pracoval jako jevištní dělník pražského Divadla ABC (1959–60), poté odešel do dalšího pražského divadla Na Zábradlí, kde působil jako
dramaturg a asistent režie, a to v letech 1960–68. Při zaměstnání přitom studoval
dramaturgii na pražské DAMU – tu absolvoval v roce 1966. Od roku 1965 literárně působil v časopise „Tvář“, a to až do jeho zákazu v roce 1969.

Podle diplomové práce.

Další odpovědi
vagra

Dalším dělnickým prezidentem, byl Antonín Zápotocký. Vyučil se kameníkem.

Doplňuji:
Nebo také strojní zámečník, Antonín Novotný.

venkovan

Další byl Havel – kulisář,kulič piva,

anonym

Myslíš Českého nebo Československého? To je velký rozdíl!