denca21

Jak se jako introvert naučit mluvit i s cizími lidmi?

Zdravím, jsem introvert a mam opravdu problém mluvit s lidmi, které neznám nějak dobře. Jenže už me nebavi sedět sama v koutě a čekat na kamaradku než se z její skupiny vrátí ke mě..Chtěla bych se přidat, ale vůbec nevím, co bych si s tema lidma mela povídat..Nechci, aby to dopadlo, že tam budu jen stát a poslouchat..Mate někdo nějake rady prosim?

Nejlepší odpověď
marci1

Pokud jsi introvert, tak po tom, co by ses přidala, jistě bys jen stála a poslouchala. Ale proč třeba plkat o hloupostech, když Tě to nebaví a raději jsi sama ? 25 % lidí jsou introverti, jsou raději sami a není na tom nic zvláštního. Introverti se dosti často vyjadřují raději písemně než ústně.Je to Tvoje vlastnost, tak proč se nutit do něčeho, s čím nebudeš spokojena a nebudeš se cítit dobře ? A že většina má povahu jinou, jsou extroverti, na to nehleď, každý je takový, jak mu to vyhovuje a jak se cítí dobře. 🙂

Další odpovědi
anonym

Buď ráda za ten dar co máš a neposlouchej zmetky,protože oni fakt nechápou…
Doplňuji:
Můj oblíbený citát : „Nedávejte psům, co je svaté. Neházejte perly před svině, nebo je nohama zašlapou, otočí se a roztrhají vás“.

Luxx

taky jsem to tak měla.. pak jsem šla na brigádu do Kaufu jako pokladní a tam jsem se hned naučila mluvit s cizími lidmi, protože jsem musela… od té doby nemám tenhle problém