Jak se iniciuji některé čísla, písmena, symboly na klávesnici Lenovo G50?

Třeba na klávese 5 mám symbol %, ř a ť, ale nevím se kterou další klávesou napíše, se třeba to ť.
Dík

Nejlepší odpověď
cochee

Není to jen na klávesnici Lenovo G50, ale na v podstatě jakémkoliv PC kompatibilním systému. Normálně máš nastavenu klávesnici českou, tudíž jednoduchým stiskem píšeš ř a se Shiftem 5, pomocí přepnutí na anglickou klávesnici píšeš bez shiftu 5 a s ním %. Mezi klávesnicemi přepínáš cyklicky pomocí kombinace Shift+Alt (přidržíš Shift a přimáčkneš Alt). S tím ť si nejsem jistý, ale (potvrďte, prosím, Slováci) jde zřejmě o klávesu slovenské klávesnice a tudíž bys musel mít slovenskou klávesnici nainstalovanou. edit Myslím tím nainstalovanou softwarově, je na to někde ve Windows nastavení. Přepínat mezi klávesnicemi můžeš rovněž v systray (systémovém panelu, to je tam, kde jsou hodiny) – v závislosti na verzi Windows a jejich konfigraci se tam nachází čtvereček s CS nebo EN, po kliknutí tam lze změnit tu klávesnici výběrem z nainstalovaných.