Drap

Jak se hvězda stala hvězdou ?

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, o kterou hvězdu jde, ale napadla mě vánoční hvězda, květina, která je vedle jmelí a cesmíny jedním ze tří symbolů Vánoc. Pochází z pralesů Střední Amerika. Zde si jí všimli Aztékové a červeného barviva používali k potlačení horečky.

Za její celosvětovou slávu může J. R. Poinsett, první velvyslanec v Mexiku. Ten ji r. 1825 přivezl ze svého působiště do Spojených států a rozeslal do různých botanických zahrad na světě. Dnes existuje asi 100 jejích kultivarů.

Hvězda je výzdobou nejen bytů, ale především výzdobou kostelů, protože uspořádání jejich listenů symbolizuje betlémskou hvězdu.
V bytě čistí vzduch a pohled na její krásu pomáhá zapomenout na tradiční vánoční shon. Určitě potěší i ty, kteří Vánoce neslaví. Kdo ji má, přinese mu štěstí …

Zdroj: Mgr. Vladimír Vonásek: Časopis Vitae 2014/12
Doplňuji:
12. prosinec je den Vánoční hvězdy – pravdivý příběh jsem uvedla, ještě něco navíc.

„Podle tradice má klasická červená barva Vánoční hvězdy pocházet od bohů. Prastará Aztécká sága vypráví o vášnivém a dramatickém citu bohyně, které z neopětované lásky puklo srdce. Kapky krve z něj daly nejvrchnějším listům Vánoční hvězdy jejich červenou barvu.“

Zdroj: http://ona.id­nes.cz/vitezne-tazeni-mexicke-krasky-deq-/spolecnost.as­px?c=A011119_121930_va­noce_zvyky_jup­Prý se

Další odpovědi
Magix.cz

Vodíkové mračno se vlastní gravitací smrští, tím se zahřeje a vodík se začne přeměňovat na helium, tím se uvolňuje energie a … budiž světlo !

orwell

Třeba nafotila odvážný kalendář. Dnes dost častý způsob.