mokador

Jak se hraje vole lehni?

karetni hra

Nejlepší odpověď
geoorg

Mezi čtyři hráče se rozdá všech 32 mariášových karet, tzn., že každý má 8 karet

Každý má za úkol nasbírat všech 8 karet stejné barvy.

Vždy se posílá jedna karta hráči po pravé ruce. Ten si ji může nechat a poslat místo toho jinou.

Během hry můžete odpozorovat, kdo sbírá jakou barvu a záměrně mu ji blokovat v ruce.

První kdo nasbírá 8 karet stejné barvy zakřičí „Vole lehni!“ a položí karty na stůl

ihned potom to musí zopakovat všichni ostatní. Kdo to řekne poslední prohrál.

Alespoň takhle jsem to hrál někdy před 8mi lety 🙂

Další odpovědi
hanulka11

my jsme říkali vole padni.
rozdají se karty po jedné všem hráčům , podíváš se jakých karet máš nejvíc /myslím tím barvu/ a tu začneš sbírat a tak to dělají všichni. Pak začne hra
začneš posílat kartu která se ti nehodí a snažíš se získat všechny karty své barvy, kdo je má první zakřičí vole padni -kdo to řekne poslední je vůl.

pokazdejinak

taky to tak znám…

ještě jsme hráli tzv. tichou variantu – když už jsi měl všechny karty jedné barvy, tak sis je nenápadně odložil :) na stůl, ostatní jak jim to postupně docházelo, tak taky pěkně potichu pokládali, no a komu to došlo poslední, ten byl ten vůl, co prohrál :)