kamila44444

Jak se hraje hra „Hledání min“ ?

Těm minám se vyhýbáte jen náhodně, nebo se ti díky těm číslicím co tam pak jsou počítá? Jak zjistím, že tam ta mina není? Je to jen náhoda?

Nejlepší odpověď
anonym

Kamilo44444, už jsem to dlouho nehrála. První stisknutí tlačítka je pokaždé riziko : trefíš minu, nebo ne.
Ta čísla značí, kolik min je vedle tohoto bodu. Musíš brát v potaz, že se jedná o libovolný směr jejich uložení. Vyzkoušej si to párkrát a přijdeš na to. Nic složitého na téhle hře není. Zkus to od nejmenší obtížnosti.

Další odpovědi
IK

Sleduješ čísla a podle jejich počtu vidíš kde by mohla být mina a snažíš se najít další bezpečné místo. Místa kde určitě mina je si označuješ abys nemusela pořád všechno přepočítávat.
Pole obklopené ze všech stran minami by mělo číslo 8, takže pokud nějaké pole je tak v rohu že se dotýká pouze jednoho neodhaleného místa a přitom má 1 tak to místo je stoprocentně mina a můžeš si ho označit praporkem (obvykle pravým tlačítkem myši)
Hra nás učí obezřetnosti. Tak ať se ti daří 🙂

Conchus

Zahájíš hru a přečteš si návod. Je dost jednoduchý. Pomáhá tlačítko F1.