Jose1f

Jak se hitlerovská propaganda vypořádala ideologicky s Ježíšem?

Jak je známo, matka Ježíše, panna Marie, byla židovka. Ježíš tedy byl podle fašistické ideologie poloviční žid. Fašisté ale židy považovali za nepřátele a chtěli je vyhubit. Přitom němečtí vojáci měli na opasku napsáno Gott mit uns. To snad Ježíš měl výjimku?
Doplňuji:
Pro Drapa: O tom, zda Ježíš byl Žid, poloviční Žid nebo nadpozemská bytost by se dalo dlouho diskutovat. Ve středověku se prý vedly vědecké diskuse dokonce i o tom, zda Ježíš měl či neměl pupík, když byl počat svatým duchem a jeho otcem byl Bůh. Bůh nebyl Žid. Ježíš proto byl synem Židovky a nežida. Proto musel být, podle fašistické ideologie, považován za polovičního Žida.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Hitler zavíral kněze a aktivní katolíky do koncentračních táborů. Nacistická nauka považovala Ježíše Krista za „špinavého židovského kluka“ a katolickou víru za „zhoubu německého národa“.Gott mit uns znamená Bůh s námi s Ježíšem to nemá nic společného.

Zdroj: http://tarsici­us.cz/clanky/cla­nek.php?id=61&c­islo=10&rok=6

Další odpovědi
chudst

Cirkevni predstavitele byly samozrejme zavirani z duvodu, jake tu byly receny. Hitler ale nemohl verejne priznat, ze nesouhlasi s krestany, protoze vetsina obyvatel byla verici. Na venek se stavel neutralne, dokonce se parkrat dal vyfotit pred kostelem. Cirkev byla nejakym zpusobem oficialne tolerovana, neoficialne vsak nepohodlne osoby byly posilany do koncentraku, jak uz tu rikal dedapetr.
Doplňuji:
Butani: prosim? S cim konkretne treba s moji odpovedi nesouhlasite? Rad se poucim; nemam ji okopirovanou odnikud, je psana mnou a co jsem napsal, to jsem vycetl z knizek nebo shlednul v dokumentech. (Vami uvadenou jsem necetl.) A tu otazku, kterou jste polozil, jsem si okamzite polozil tez, nicmene prestoze zni otazka podobne, resi se neco jineho.

Drap

Jen poznámka, Ježíš nebyl poloviční žid. Ježiš byl žid.

Ar

Ona historie se opět „kroutí“ jak je potřeba. To že papež Piu XII žehnal německým zbraním je zaznamenáno v dokumentech. Je celkem „pochopitlné“ že časopis pro kluky u oltáře toto sám nepřizná. V církevních pramenech bych pravdu v tomto směru moc nehledal. Jak se k církvy stavěl fašizmus je už zřelmé z toho, že vatikán jako stát byl zložen za Musolinyho vlády v roce 1929. Sám Hitler uzavřel s Vatikánem v roce 1933 kordinát, sám byl věřící a v dětsví i ministrant.
Další spojenec Hitlera byl Jozef Tiso, který za každého „zlikvidovaného žida“ říši platil. Nedělejme si o církvy iluze. Navíc sámotnému Hitlerovi kolovala v žilách židovská krev.
Jak už to tak bývá v každé době a společnosti se najdou dobří i špatní lidé. Ti kteří s „ádou“ nesouhlasili tak skončili v koncentráku a bylo jedno jestli to je kněz a nebo ne.
Ach jo kdy už se bude říkat historie tak jak to opravdu bylo na ji donekonečna překrucovat jak to zrovna kterému režimu vyhovuje.
Doplňuji:
Drap jen malá poznámka, pokud by byl Ježiž žid a ne jen 1/2 musel by byt žid i Bůh.
Přeci „máňa“ ho měla sním. „Pepa“ ho jen vychovával takže byl opravdu jen 1/2

dougie

Zajímává otázka :)