Avatar uživatele
Kelt

Jak se ekonomicky holit?

Mám na mysli holení dvou a vícebřitým strojkem, plastovým, ne elekrickým. Nevím, na kolik použití je takový strojek , ale když použiji krém, holím se o strojek oplachuji, nikdy se mi nepodaří získat strojek čistý. Máte na to někdo nějakou fintu? Kolikrát se vám podařilo se takovým strojkem oholit? Díky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? mosoj před 3259 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Nejekonomičtější a nejlepší oholení je kvalitní břitvou. Opláchne se snadno a můžeš se s ní holit celý život.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Nepoužívej strojky značky Wilkinson. Normálním proudem vody je neočistíš ( ani ty hodně drahé).
Já používám ty nejlacinější Silver tříbřité, ať už samostatný strojek nebo výměnné . Kus cca 30 Kč. Ty při holení očistíš pod normální proudem vody z kohoutku.
A teď to nejdůležitější , co platí pro všechny žiletky co mají ostří potažené jiným kovem ( nejčastěji platinou). Po oholení a opláchnutí ostří dokonale osuš ( já na to vždy fouknu fénem). Pokud to neuděláš žiletkou se po druhé již pořádně neoholíš. Pokud ostří zůstane vlhké vzniká na něm díky styku dvou kovů a kyselé vodě, elektročlánek a tím i elektrokoroze, která platinové ostří otupí.
Pokud toto provádím, oholím se lacinou silverkou 10 x – 15 x a to mám místo vousů dráty. Pokud to neudělám oholím se maximálně 2 x.
Doplňuji:
No a já kupuji ještě o třídu nižší kvalitu než MACH 3. Nyní si nemohu vzpomenout na správný název. Na žiletce není. Kupoval jsem také Mach 3 než hanbatě stoupla cena.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zzzlatokopka

Soulasím s Mosojem a tím sušení, vážně se tím prodlouží životnost.
Manžel používá mach3 a vždy to pak dává na radiátor usušit, pak to neuklidí a já nádávám, že to po něm uklízím já:-D No ale břit mu vydrží dlocela dlouho, jednou ročně kupuji sadu kde je jich 8.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

holící škrabkou (twin blade) z Lidlu, Tesca…balení po 10–12 ks, jeden bazmek vydrží běžně měsíc, někdy dva, holím se 1× denně

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek