Kelt

Jak se ekonomicky holit?

Mám na mysli holení dvou a vícebřitým strojkem, plastovým, ne elekrickým. Nevím, na kolik použití je takový strojek , ale když použiji krém, holím se o strojek oplachuji, nikdy se mi nepodaří získat strojek čistý. Máte na to někdo nějakou fintu? Kolikrát se vám podařilo se takovým strojkem oholit? Díky.

Nejlepší odpověď
Drap

Nejekonomičtější a nejlepší oholení je kvalitní břitvou. Opláchne se snadno a můžeš se s ní holit celý život.

Další odpovědi
mosoj

Nepoužívej strojky značky Wilkinson. Normálním proudem vody je neočistíš ( ani ty hodně drahé).
Já používám ty nejlacinější Silver tříbřité, ať už samostatný strojek nebo výměnné . Kus cca 30 Kč. Ty při holení očistíš pod normální proudem vody z kohoutku.
A teď to nejdůležitější , co platí pro všechny žiletky co mají ostří potažené jiným kovem ( nejčastěji platinou). Po oholení a opláchnutí ostří dokonale osuš ( já na to vždy fouknu fénem). Pokud to neuděláš žiletkou se po druhé již pořádně neoholíš. Pokud ostří zůstane vlhké vzniká na něm díky styku dvou kovů a kyselé vodě, elektročlánek a tím i elektrokoroze, která platinové ostří otupí.
Pokud toto provádím, oholím se lacinou silverkou 10 x – 15 x a to mám místo vousů dráty. Pokud to neudělám oholím se maximálně 2 x.
Doplňuji:
No a já kupuji ještě o třídu nižší kvalitu než MACH 3. Nyní si nemohu vzpomenout na správný název. Na žiletce není. Kupoval jsem také Mach 3 než hanbatě stoupla cena.

zzzlatokopka

Soulasím s Mosojem a tím sušení, vážně se tím prodlouží životnost.
Manžel používá mach3 a vždy to pak dává na radiátor usušit, pak to neuklidí a já nádávám, že to po něm uklízím já:-D No ale břit mu vydrží dlocela dlouho, jednou ročně kupuji sadu kde je jich 8.

lexx

holící škrabkou (twin blade) z Lidlu, Tesca…balení po 10–12 ks, jeden bazmek vydrží běžně měsíc, někdy dva, holím se 1× denně