Georgo2010

Jak se efektivně naučit cizí řeči bez možnosti pobytu v zahraničí?

Nejlepší odpověď
quentos

tzv. „přímou metodou“ (direct method), založenou na neustálém dialogu mezi učitelem a studentem. Učíme podle ní v naší jazykovce a naši studenti si ji chválí (metoda právě perfektně simuluje prostředí mezi rodilými mluvčími – i tehdy, pokud jím učitel není). Nejsem si však jist, zda se podle této metody vyučují i jiné jazyky než angličtina, a spíš o tom pochybuju :{(>

Další odpovědi
Ponytail

Jak řík quentos – mluvit, mluvit, mluvit. a když zrovna není partner k hovoru, tak číst knížky v angličtině (nejprve zjednodušenou četbu) a hodně poslouchat. Stahovat různé podcasty a poslouchat je třeba cestou do práce, pustit si BBC a sledovat atp.

Žorža

Zkus si najít někoho třeba na Skype a volat a psát si…hlavně mluvit a nestydět se