marrat555

Jak se drží šipka ?

Lidi, poradíte mi, jak se drží šipky..? :D Vůbec nevím jestli jsou nějaký styly nebo jestli to mám dělat tak, jak mi to vyhovuje.

Odpovědi
iceT

Většinou se drží podobným způsobem jako když držíš v prstech tužku.Jen styl a úchop šipky si pak musíš vyladit sám.

cochee

iceT správně, marrat555: je hodně způsobů, důležité je, abys to držel pořád stejně. Já třeba nedržím jako tužku – držím jen dvěma prsty a třetí „přikládám.“ Kelt: rozhraní kovu a plastu není rozhodně těžiště šipky, to si vyzkoušej, nehledě k tomu, že u některých šipek není plast vůbec a u dalších je plastový pouze hrot, ne každý používá plastové násadky.

Kelt

Šipka se drží dvěma prsty na rozhraní kovu a plastu, v těžišti. Ale když si najdeš vlastní styl, tak je to celkem jedno. Důležité je , jak je umístěný terč – v jaké výšce a v jaké vzdálenosti jsi od něho Ty. A můžeš házet jak chceš, spodem, vrchem, šipka může rotovat teoreticky. Prakticky se háže jedním způsobem. Ale asi na to budou pravidla nebo nějaké ukázky.