Jak se dříve chránili česači bavlny, aby si nerozdrásali ruce do krve od ostrých částí, a jak si je chrání česači dnes?

I když jsou dnes dost možná na česání balny různé stroje či nástroje, tak věřím i tomu, že je stále na zemi dost míst, kde se to dělá ručně. Vlastně proč se na to nepodívat zde na videu se zabudovanými českými titulky?
Odkaz: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=MFmhpCGJu­io

Údajně např. uzbecké ženy sbírající bavlnu na plném slunci od rána do večera.
Dle videa to dělají ručně bez rukavic i dnes, ale nemají na to nějaký grif? Viděl jsem film http://www.csfd­.cz/film/650-mista-v-srdci/prehled/ kde se to točilo kolem hospodářské krize a jedné rodiny, která finančně strádala
a jejich šancí bylo právě pěstování bavlny. V záběrech, jak spěchají sklidit co nejvíc bavlny, aby splnili nějakou tu normu, je vidět, že ti, co to nědělají trvale, tak si často rozdrásali prsty a ruce do krve od ostrých částí, takže jakým stylem se to sbírá rychle bez toho, aby se člověk popíchal od bavlny?

Obr.: https://pixaba­y.com/cs/bavlna-o%C5%99%C3%AD­znut%C3%AD-pole-braz%C3%ADlie-1804669/

Foto pole bavlny v Brazílii.

Nejlepší odpověď
annas

Dnes existují tzv. sběrače surové bavlny, ale bohužel jen pro některé země.

„Sběrač surové bavlny (anglicky Cotton Picker, nesprávně Cotton Harvester) je zemědělský stroj určený ke sklizni bavlny ze zralých tobolek bavlníku (Gossypium). Je to jeden z několika typů mechanických sklízečů bavlny. Rozlišujeme dva základní typy tohoto stroje: s horizontálním sběracím ústrojím a s vertikálním sběracím ústrojím. Sběrač může být samojízdný nebo nesený, jednořádkový nebo dvouřádkový…ˇ“

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sb%C4%9Bra%C4%8D_su­rov%C3%A9_bavlny

Existují dva typy sběračů, které se používaly např. v Texasu – jde o tzv. nich je „stírací“ sběrač, Také v Arkansasu. Druhým typem sběrače je „vřeteno“ sběrač.

V roce 2007 byl navržený nový sběrač – Case IH Module Express 625 . atd.

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Cotton_pic­ker

"Intenzivní pěstování bavlny ve Střední Asi, tedy Uzbekistánu i Turkmenistánu , bylo započato za éry Ruské říše a vyvrcholilo v období Sovětského svazu.

Je známo, že Uzbekistán nutí své občany děti nutí k otrocké práci. V roce 2009 ve své publikaci vydané v Londýně SOAS (Škola orientálních a afrických studií) prohlásila, že alespoň 86 % oblastních škol (výzkum probíhal v roce 2008) bylo podrobeno požadavkům z vlády na pracovníky. Rekruty byly děti mezi 11 a 14 lety, od nichž se očekávalo, že sklidí 15 až 70 kilogramů bavlny vzhledem k jejich věku a místu sklizně. Po šesti letech a po jedné usilovné kampani, která měla přesvědčit výrobní společnosti k bojkotu uzbecké bavlny, se v Uzbekistánu nezměnilo zhola nic, o čemž také hovoří statistika, která říká, že Uzbekistán je nyní šestým největším producentem bavlny ve světě, a děti zůstávají stále největšími obětmi. Kritice čelí i Turkmenistán.

Ozývají se hlasy:
" Neměli bychom reformovat odvětví, které je neustále pod tlakem a ničí životní prostředí? V klimatických podmínkách Uzbekistánu je mnohem výhodnější a ekologičtější pěstovat ovoce a zeleninu. Pěstování bavlny je rizikové pro zemědělskou kulturu naší země.

Karimovův režim není schopen reformovat odvětví bavlny (nebo snížit její produkci), jelikož, jak správně uvedl autor článku, tak toto odvětví živí politický systém země a ne obyčejné lidi." atd.

„Uzbecká sklizeň bavlny neživí obyčejné lidi, ale režim“
Autor: Zukhra Iakupbaeva; Překladatel: Dalibor Dula
https://cs.glo­balvoices.org/2014/11/19­36

Informace uvedené v odkazu děsí, je to příklad vysilující práce, která přináší užitek jen někomu. Takto to bylo v minulosti i u černých otroků v Americe.