Jak se dostat ze smutku/stresu/de­prese po ztrátě zaměstnání?

Nejlepší odpověď
anonym

Když já se dostal do takových nesnází bylo mi všelijak, to je pravda. Za 36 let práce, taková odměna, ale nezoufal jsem, zaevidoval se na pracáku, chvíli jsem se válel doma a po okolí jezdil (jako žebrák) hledat práci. Našel jsem u jednoho malorolníka sezónní práci a bylo mi hej. Od něj plat, od ÚP podpora a peněz jako šupů a mezi tím jsem si našel práci 6 km od místa bydliště…
To je na dlouhé povídání.
Jinak nezoufej, nepřemýšlej nad cypovinama a určitě se opět dočkáš 06.00 – 14.00

Další odpovědi
quentos

Jděte s kamarády na pivo. Máte-li dobré kamarády, utěší vás a podrží. Takové věci se lidem stávají dnes a denně. Třeba je to signál, že je čas se posunout dál a výš. Jeden můj kamarád si našel práci, kvůli níž si musel najít přechodné ubytování v místě zaměstnání a domů se vracel jednou týdně. Pak o ni přišel a zanedlouho poté si našel lepší práci přímo v místě bydliště. Třeba to tak mělo být.

Drap

Nezůstat sedět. Snažit se dělat něco užitečného, aktivně se věnovat zálibám a mezi tím hledat a hledat.

Nerevarin

Ve svých třiceti letech mám třetí práci. První jsem musel asi po 6 letech opustit, protože firmu koupil magor a rozdal nám minimální mzdy. Nastoupil jsem do jiné, ale těsně před koncem zkušební doby mě vyhodili. Přesto, že jsem se tam celý den nezastavil a snažil jsem se jak jsem mohl, nebyl jsem pro ně dost dobrý. Dobře si pamatuji, že jsem se po vyhazovu cítil zbytečný a motivace hledat novou práci, byť je to existenčně nutné, jsem měl téměř na nule, protože jsem se opět bál, že narazím. Byl jsem celkem apatický a nabídky jsem studoval spíše jen jedním okem. Doma jsem byl asi 3 nebo 4 měsíce a bylo to hrozný. Každý den byl stejný, volno jsem si ani nedokázal užít, protože peněz z pracáku bylo poměrně málo a tak jsem sotva mohl cestovat, nebo chodit do hospod. Neřekl bych, že jsem byl ve smutku, stresu, nebo depresi. Spíš jsem byl, jak už bylo řečeno, apatický. Pokud prožíváš to co píšeš, dostat se z toho by ti měli pomoct přátelé, rodina, nebo partner. Zároveň pokud je to čerstvé, určitě to brzo přejde a najdeš zase něco, co tě posune dál. Věci se stávají a některé neovlivníme, na největší zkoušky životem se nejde připravit, ale prostě se musí zažít a přežít. Po vyhazovu jsem šel na pivo s bráchou a bylo mi líp. Tim nechci tvrdit, že alkohol něco vyřeší, spíš je to o tom se scházet s lidmi. Hodně štěstí.

ivzez

Podle mne nejvíc „ubíjí“ volno, v němž se člověk nevěnuje něčemu smysluplnému.

Zkuste zlepšit své počítačové dovednosti, zdokonalte se v angličtině, začněte se
učit další cizí jazyk nebo něco jiného – něco, co zvýší Vaše šance najít novou práci.

bolak

buď ráda že máš volno, přijít o práci, co já bych za to dal..

tak můžeš se teď věnovat něčemu jinýmu co tě baví, třeba skládání písní, pro takovýho hudebníka je životní tragédie impulsem, nespočet dobrejch hitů vzniklo právě díky tomu, že se někomu něco zlého stalo.. jen to bude třeba chvíli trva než se do toho dostaneš, takže s první slokou bych ti třeba pomoh, jestli chceš:

♫ ztra..tila jsem zaměstnání,
je to příběh pro zasmání,
dostala jsem pa-dá-ka,
kdo mi činži za-cva-kááá..♫

.. mno, a teď už sama

veselator1

Hezky to napsal quentos. Hlavní je se tím nenechat pohltit. Dobré je to brát i jako příležitost. Více volného času můžete využít například ke vzdělávání, což vám při hledání nové práce může dost pomoct. Jeden kamarád si například v době, kdy byl bez práce udělal manažerský kurz – https://vox.cz/ka­tegorie/kurzy-a-seminare/lide-a-jejich-rozvoj/manazerske-dovednosti/ a právě to mu při hledání nové práce hodně pomohlo.