CarJa

Jak se dostat na vysokou do Anglie?

Chtěla bych se zeptat jakou střední školu, nebo gymp bych si měla udělat abych pak mohla jít na výšku do Anglie? Uvažovala jsem o jazykovém gymplu. Myslíte že je to dobrá volba?

Odpovědi
Nuk nuk

Není důležité, jestli je třední škola či gymnázium jazykově zaměřené, ale spíše o to, nakolik po jeho ukončení budeš ovládat angličtinu Ty osobně. Ne každý, kdo projde byť i „anglickým“ gymnáziem, ovládá jazyk na takové úrovni, aby zvládl studium na britské vysoké škole.
Určitě bude nutné zjistit, jak prokázat platnost maturitní zkoušky v ČR, nespíš bude nutná tkzv. nostrifikace.
Zároveň budeš potřebovat britskou nebo evropskou jazykovou zkoušku – britská je v tomto případě lepší.
A nakonec záleží jak vysoké máš ambice – bežná vysoká škola nebo univerzita je asi přístupná relativně snadno. Pokud se cítíš na Oxford nebo Cambridge, chce to mít opravdu dobré výsledky, perfektní angličtinu a v neposlední řadě ohromné štěstí, tyhle školy jsou hodně vybíravé. Ale mám kamaráda, kterému se podařilo dostat se do Oxfordu a dařilo se mu tam velice dobře i prospěchově.

kubesajan

FCE určitě nutná, u lepších univerzit také CAE, nostrifikace většinou nutná v USA, příjmací zkouška, pohovor nutný pokud nelze prokázat odpbornou činnost.