sarinks258

Jak se dostat na ředitelku školy?

Dobrý den,mám problém.Chtěla bych dělat ředitelku školy.Jak se ale mám na ní dostat??Potřebuju k tomu něco?

Nejlepší odpověď
Drap

V prvé řadě vystudovat VŠ., nejlépe asi pedagogiku, a být dobrá. Potom sledovat dění v okolí, a čas od času každý zřizovatel vypisuje výběrové řízení pro ředitele konkrétní školy. A potom už je to snadné. Přihlásíš se, předložíš lepší koncepci než ostatní, vyhraješ výběrové řízení a stýváš se ředitelkou.

Další odpovědi
mosoj

Co takhle hned na ministra školství ?
Doplňuji:
Trochu skromnosti by neškodilo!

anonym

Problém nemáš. Jen Tě asi nadchla nějaká postava ze seriálu, které právě běží v televizi. Pokud se chceš dostat na jakékoliv vedoucí místo, tak nejdříve musíš vykonávat funkci řadového zaměstnance. Ředitelské funkce se nezískávají studiem, do těch jsou kandidáti jmenováni po úspěšném zvládnutí konkurzu na danou pozici. Do takových funkcí jsou lidé jmenováni vyhlašovatelem konkurzu. Co musí absolvovat člověk, který se hlásí na pozici ředitele školy si můžeš přečíst z vyhlášení konkurzu na obsazení pozic ředitelů škol a školních zařízení jihomoravského kra­je:

Požadavky:

1.předpoklady včetně odborné kvalifikace pro pracovní místo ředitele školy/školského zařízení podle zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, uvedené v § 3 a 5, případně 32a; v případě dětských domovů psychická způsobilost podle zákona č. 109/2002 Sb., o výkonu ústavní výchovy nebo ochranné výchovy ve školských zařízeních a o preventivně výchovné péči ve školských zařízeních a o změně dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů,
2.znalost školské problematiky a souvisejících právních předpisů,
3.osobnostní předpoklady pro pracovní místo ředitele školy/školského zařízení (zejména řídící a organizační schopnosti).

K přihlášce přiložte následující písemnosti:
1.úředně ověřené kopie dokladů o dosaženém vzdělání (diplom včetně vysvědčení o státní závěrečné zkoušce a případně doklady o dalším vzdělání),
2.originály nebo ověřené kopie dokladů o průběhu zaměstnání a délce pedagogické praxe včetně uvedení funkčního zařazení (např. pracovní smlouvy, potvrzení zaměstnavatelů atd.),
3.strukturovaný profesní životopis,
4.písemnou koncepci rozvoje školy v rozsahu max. 5 stran strojopisu,
5.výpis z evidence Rejstříku trestů (ne starší 3 měsíců),
6.originál lékařského potvrzení o zdravotní způsobilosti pro pracovní místo ředitele/ky (ne starší 3 měsíců),
7.v případě uchazečů o místo ředitele dětského domova doklad o psychické způsobilosti podle § 18 vydaný v souladu s § 18a zákona č. 109/2002 Sb., o výkonu ústavní výchovy nebo ochranné výchovy ve školských zařízeních a o preventivně výchovné péči ve školských zařízeních a o změně dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.