Jak se dostat k penězům, když k bankomatu nedojdu (je daleko a já jsem zraněná) a kartu půjčit nesmím ?

Nejlepší odpověď
elektrikář

Jde také dát příkaz na platbu na domácí adresu.Peníze přijdou poštou.

Další odpovědi
baghira

Ano, postoupení nebo zapůjčení PK jinému, včetně prozrazení pinu, porušuje podmínky pro vydání PK (a dotyčný prostředník se teoreticky tím dopustí i trestného činu neoprávněného používání platebního prostředku). Ale kde není žalobce, není ani soudce.

Kromě toho, pokud prostředník přitom kartu jakýmkoliv způsobem zneužije, bude to i vaše triko a banka od toho dá ruce pryč. Takže je to na vás.

Nejčistější asi bude si od přítele půjčit hotovost, a až se dostanete k bankomatu, tak mu ji vrátit (případně mu ji převést na jeho účet internetovým bankovnictvím, pokud ho máte).

anonym

Proč bys nemohla půjčit? Já nechal platební kartu svému švagrovi,který žije v zahraničí a disponuje s ní! Samozřejmě musíš mít na osobu,která na tebe vybere hotovost,spoleh­nutí!