le*randic

Jak se dostat do Japonska?

Ahoj…
možná si říkáte, že jsem debil, ale ve zkratce…
Je mi 13, chtěl bych se dostat do Japonska na co nejdelší dobu. Ta země mě fascinuje. Jejich pracovitost… samozřejmě vím, že škola je tam někdy i 12 hodin/den, ovšem s tím se smířím. Jde to nějak? Existuje něco jako výměnný pobyt?

  • Prosím čtěte diskuzi

Nejlepší odpověď
petra15

To je hezké, ze se ti Japonsko líbí, ale ty se zarucene nebudes líbit jim. Totiz ty evropské deti (tech diplomatu), co tam chodí do skoly, jsou predmetem smíchu(jakozto „dlouhonosí“). Ten takzvaný „rasismus“ je u nich snad nejvíce vyvinutý (celosvetove)- a nikdo to v Evrope neví…ale jinak jakozto zahranicní návstevu, te budou mít rádi…:-):D

Další odpovědi
Zbynas

Tak v 1. řadě záleží na rodičích a vůbec ne na Tobě. Už máš domluveno, že by s Tebou tam odcestovali? Pochybuju. A sám? Těžko. Kdo za Tebe tam bude vyřizovat papíry apod., když jsi nesvéprávný? …

Quimby

Výměnný pobyt existuje, ale ne pro tebe. Není ti 18, v cizím státě bez rodičů bys toho moc nezmohl.Počkej si na střední, pak tam můžeš odjet třeba na 3/6 měsíců, zatím se věnuj studiu japonštiny. Určitě víš do čeho by si šel? Japonsko je dost odlišná kultura.
A jak psal Zbynas, záleží dost na rodičích.

DoctorWho

Není to možné, pokud to není dovolená s rodiči.
Hele ,není to tím, že si viděl prvni své anime, hrozně tě zaujalo protože to byla nějaká první třída, pak si hledal na internetu fotky, aby škola je sdílel na fejsíčku, pak si zjistil, že anime je z Japonska, viděl si nějaké cosplaye a aby si zapadl mezi své kámoše nebo udělal dojem na holku, si začal všem psát, jak moc chceš do Japonska, že je to bestest země a záminka byla to, že tě fascinuje jejich pracovitost, což se učí na základce? Zas lhát nemusíš, pokud to tak je. Zkoukni víc anime a pochopíš vše, určitě tě to i změní trochu :)

le*randic

@DoctorWho ne… anime sleduji chvíli, o JP se zajímám mnohem delší dobu 🙂

le*randic

@petra15 já jim to nezazlívám… my jim taky říkáme šikmovocí a nemáme je moc v lásce, takže uznávám, že oni se k nám chovají stejně.

huxa

Nim je naprosto jedno, jak jim říkáš, stejně se to nikdy nedozvědí, pokud se o to nezajímali. Ty třeba víš, jak oni říkají nám? 🙂

petra15

ale jó…:-) ale u nich je to takové Cesko bez Cikánu…úplne jinak, nez v EU a USA…a to je zajímavé…

cochee

Zbynas: jen poznámečku: není nesvéprávný, je právně nezpůsobilý :)

Zbynas

Oh pardon, ještě si pletu právní termíny, sice jsem právo nějak povrchově probíral, ale zas tak v tom nejedu :)

le*randic

@Quimby Počkej si na střední… :(
Já vím, že je to dost odlišná kultura, ovšem já si „tvořím malé Japonsko kolem sebe“ :)

le*randic

@Zbynas s rodiči nepočítám (jsem jediný člověk, kdo v naší rodině mluví japonsky)… a proto se ptám, jestli na ZŠ nejde zrealizovat něco jako výměnnej pobyt :)

huxa

Tak, je něco umět pár slovíček a něco se plynně domluvit, popř. přeložit si i nějakou tu ceduli, že ano? 🙂