jastan

Jak se dostat do formy? Posílit hruď?

Dobrý den,
chci se zeptat na následující dvě otázky.

Přes zkouškové jsem nabral pár kilo a jako student fakulty informatiky bohužel proseděl takřka vše nad programy a obecně nad PC. Teď mi už zkouškové skončilo a mám následující problém:

Začátkem července jsem si zaplatil soustředění v badmintonu a nějak zjišťuji, že teď nemám dvakrát v pořádku kondici a fyzičku. Chci Vás proto poprosit o radu, jak se během toho ani ne měsíce dá připravit na velký fyzický zápřah, který mě tam čeká denně a jak třeba co nejefektivněji zvýšit kondici, příp. procvičit správné dýchání? Techniku úderů mám poměrně dobře zvládnutou, ale problémy jistě budu mít v té kondiční části a proto chci vědět, jak se teď začít co nejlépe připravovat tak, abych „vůbec vydržel“ a moc se nezadýchával a mohl tak podávat co nejlepší výkony 🙂

Druhou mou otázkou je (opět ve spojení se sedavým stylem života), jak posílit prsní svaly. Bohužel se u mě začal více než jinak ukládat tuk právě do těchto partií a nejen, že to nevypadá dobře ale taky se s tím ani dobře necítím. A tak by mě zajímalo jak co nejefektivněji posílit tuto svalovou partii?

Děkuji za odpovědi :)

Odpovědi
arygnoc

kombinovať beh (pár kiláčkov) s klikami, drepmi a tými bežnými cvikmi (sklápačky a pod.) Ani tie schody nie sú špatné.
Zvýšiť príjem proteínov (mäso), obmedziť tuky.

anonym

Na posílení hrudi bude nejvodnější kulturistika, pružiny a zatěžování organizmu v posilovně. Pro zdravé dýchání každopádně rychlá chůze a běh a doporučila bych nějaký sport, který Vás nebude nudit. Ideální je plavání.

Protiva

Najdi si vysokou budovu, a vyšlap si schody. Nic lepšího nevymyslíš, aspoň pro konkrétní tvůj případ.
Přeji hodně úspěchů.
Doplňuji:
Nevím, jak si běháním zvedneš fyzičku. To se akorát natřásáš, ale z fyzikálního hlediska nevydáváš energii. Kromě rozběhu a pak zastavení.
Ty schody jsou ideální, kdy uděláš pár kroků a následuje otočka.
Ten běh by se mohl hodit až budeš kámošům běhat pro pivo.
A abych nezapomněl na ty prsa, vem ty schody po čtyřech.

NatálkaR

Začni kombinovat aerobní činnost se silovým tréninkem. Ideální na to dostat se do formy je crossfit, cvičí ho hlavně chlapi, ale i holky. Kámošky na to chodí a jsou ve formě. Mají krásné postavy a chlapi, co to cvičí, tak jsou sexy.