Angi-Shy

Jak se dostat busem Kavkou do Koštic? (nerozumím jízdnímu řádu)

Kdysi jsem jela autobusem Kavka do Koštic nad Ohří, ale už tehdá jsem jejich popisu jízdního řádu nerozuměla a nakonec jsem čekala 2 hodiny, než autobus přijel… vím jen, že nastupuji na nádraží Holešovice, ale nevím, na které z těch mnoha zastávek a hlavně v jaký čas to přijíždí… našla jsem toto:
http://www.te­roplan.cz/229,3402­28,337933,jiz­dni-rady-autobusy-kavka-bus-praha-most.html#con­nectionDetails

  • v čísle 6 jsou ty Koštice, ale nevím, co to 6 znamená, jako zastávka 6, na které mám čekat?

a když kliknu na nápis Koštice, otevře se tabulka s časem, u linky s košticema je čas 18:01, předpokládám, že to je čas, kdy autobus do zastávky dorazí. Znamená to, že ten autobus, co potřebuju na holešovický nádraží přijede v těch 16:50, co je napsáno uplně nahoře?

A taky dokdy ten jízdní řád platí? Předtím jezdil do Koštic jen některý dny, tak nevím jestli ted takhle jezdí každý den, nebo ne. Budu ráda za pomoc.

Odpovědi
dubraro

Jestli jsi pohledná mladá dáma, rád tě na autobusové nádraží doprovodím a taje jízdního řádu vysvětlím 🙂
Jinak můžeš použít web idos.cz nebo aplikaci Pubtran, které tě ušetří složitostí.

Nuk nuk

Číslo 6 v tomto případě znamená asi jen označení spoje v rámci provozovatele a přímo v jízdním řádu pak číslo zastávky.
V Holešovicích si odjezdové stání najdete, tuším, že je označené logem Kavky (matně tuším, že je to odjezdové stání č. 5, ale jistá si nejsem, protože tímto směrem se jezdí z více stání).
Autobus vyjíždí v 16:50. Dejte pozor, v tu dobu odjíždí dva po sobě, ale ten drhý končí v Libochovicích a to byste si musela ještě doběhnout na vlak.
Jinak autobus nejspíš jezdí, ale jen ve všední den.