JájsemRaibek

Jak se dostanou záchranáři na místo události?

Jak se záchranáři dostanou na místo zásahu – hromadné události se záchranářským vozem Golem http://www.pra­ha.eu/public/80/4b/8­7/1176467_174410_Go­lem_1.jpg, když se kolikrát nemohou dostat ani malým sanitním vozem, protože je řidiči nepustí – neuvolní jim cestu?

Nejlepší odpověď
Kepler

Myslím, že tohle vozidlo nemá vůbec plnit roli záchranné služby. Spíš je to malá polní nemocnice, kam by se soustřeďovali ranění z nějakého místa hromadného neštěstí. Nebylo by nutné aby bylo přímo na místě.

Další odpovědi
led

Po ceste s použitím výstražných znamení, ktorú im uvolnia v mimoriadnej situácii, hoci aj násilím (účel svätí prostriedky) príslušníci polície a armády. Už som videla takto odtlačiť auto, ktoré nechcelo uhnúť.

dodatok
sú aj iné možnosti sa rýchlo dostať na miesto, nielen po zacpanej ceste. A Kepler má pravdu, tento voz je druhosledový, nie zásahový, jeho limity sú o niečo voľnejšie.

anonym

Led, zažil jsem zácpu na dálnici(minulý týden), v dáli za námi byla slyšet siréna nějaké pomoci, sjížděli jsem na bok a asi do 20 minut se sotva provlékla sanitka. Nevím, jak by s takovým kolosem projel a už si nedovedu představit odtlačit všechny ty Tiry!

Mc Merkurion

…kdysi jsem někde četl, že todle auto je určeno primárně na větší katastrofy a velké akce jako zázemí…

…tady o tom píšou, i o dojezu v Praze „…V případě akutní potřeby, hromadného neštěstí či katastrofy dokáže záchranářský kamion dojet na místo určení v Praze a okolí do 15 až 30 minut…“

…a tady si ho můžeš i prohlídnout: http://www.zzshmp­.cz/?page_id=345

Zdroj: http://www.pra­ha.eu/jnp/cz/o_m­este/zivot_v_pra­ze/sluzby/zachra­narsky_kamion_go­lem_nam_chvali_i_v­.html

Kepler

Ještě napadla možnost preventivní použití v místech hromadných akcí, kde jsou tisíce lidí. Vždycky se vyskytují úrazy, nevolnost, náhlé příhody atd. Docela bych si i tipl, že to bylo i na dnešních závodech v Brně.

JájsemRaibek

Led, bohužel toto u nás neplatí a nelze jej ani provést narozdíl např. od USA.

led

videla som ako odtlačili prekážajúce auto, u nás nie v USA.
Ale na druhej strane pozorovalo som raz z mosta sanitku s majákmi, ktorej trvalo presne 30 minút, kým jej uvolnili miesto v kolóne aby mohla prejsť. Nebolo to u nás, nebojte sa ale uprostred mesta, kde boli len osobné autá a motorky na 6 prúdovej ceste (v jednom smere)