Adula.57

Jak se dostal do politiky Klement Gottwald?

Dobrý den,
právě dělám referát na Klementa Gottwalda, a nějak nechápu jak se dostal do politiky. Jak by jste to popsali vy?

Nejlepší odpověď
annas

Souvisí to se založením KSČ v roce. 1921 – prosincová stávka 1920 . – boj o Lidový dům. – střet v sociální demokracie – levicové křídlo se prohlásilo za KSČ .

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pro­sincov%C3%A1_ge­ner%C3%A1ln%C3%AD_st%C3%­A1vka_1920

Do „politiky“ se K. G. dostal přes tělovýchovu, stal se funkcionářem – vznikla
Federacie dělnických tělovýchovných jednot – získala velký vliv – K. G. odstěhoval se na Slovensko atd.

Do roku 1926 byl funkcionářem komunistické strany na Slovensku a redaktorem komunistického tisku. V letech 1926–1929 pracoval v pražském sekretariátu KSČ a podařilo se mu zformovat promoskevskou opozici proti jejímu tehdejšímu vedení. Od roku 1928 byl členem vedoucího orgánu Kominterny…

V únoru roku 1929, na jednání V. sjezdu KSČ, se společně s dalšími dostali do vedení strany.

pokračování v odkazu
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kle­ment_Gottwald

Další odpovědi
led

Jednoducho.

  1. stupeň Začal sa zaujímať o politické a pracovné problémy a angažoval sa.
  2. stupeň bol zvolený do najnižšej stranckej funkcie a postupne prechádzal funkciami (niektoré preskočil) až na tú najvyššiu politickú – stal sa predsedom strany

3 – ako predseda najsilnejšej strany sa stal predsedom vlády.
4 – ako predseda vlády nahradil prezidenta Beneše po jeho abdikácii vo funkcii prezidenta republiky.

Bežný politickokariérny postup

isteron

Wikipedia bude asi vedieť odpoveď. Stal sa členom, keď bol ešte učňom – stolárom.

Andre5000

Stjejně jako řada našich současných ústavních činitelů – byl línej, nechtěl se živit prací, tak vstoupil do KSČ.