kesartep

Jak se dopátrat již neexistující firmy?

Otec v 70. letech pracoval ve firmě Stavební izolace, nyní potřebuje tuto skutečnost doložit při žádosti o důchod. Potvrzení z tétho firmy mu chybí, firma již neexistuje a my nevíme jak získat potvrzení, že tam otec pracoval.

Odpovědi
člověk

napřed zjistěte bývaleho vlastníka a to dotazem na městský,nebo okresní uřad.kde měl sídlo
tam jsou vám také povini zdělit nástupnickou organizaci
ALE K DŮCHODU STAČÍ NYNÍ DOLOŽIT JEN 27 LET ODPRACOVANÝCH,TAKŽE STAČÍ DOLOŽIT JEN PRACOVIŠTĚ OD ROKU 1983
jen upozorňuji,že státní podniky měly povinost ukládat důchodové listy jen 25 let

led

Overte si u bývaleho finančného úrady – sociálnej poisťovne. V tých časoch každý podnik bol tam evidovaný a odvádzal do fondu peniaze za zamestnanca. Váš otec musí osobne požiadať socialnu poisťovňu o výpis zamestnaní. V prípade chýbajúcich dokladov sa píše čestné prehlásenie spolupodpísané vtedajšími spolupracovníkmi